Implanty zębów w narkozie: bezbolesny zabieg implantacji
Zabieg, na którym wszczepia się implanty zębowe, które zastępują naturalny korzeń zęba, pomimo iż najczęściej jest bardzo prostym i szybkim zabiegiem, często kojarzy się z dyskomfortem oraz potencjalnym bólem, który może w jego trakcie wystąpić.
Znieczulenie ogólne – rozwiązanie na strach przed dentystą
Jeśli posiadasz brak zębów i chcesz w ich miejscu osadzić implanty zębów, ale należysz do osób, które czują stres przed takim rodzajem ingerencji w Twojej jamie ustnej, możesz wykonać leczenie implantologiczne i uzupełnić braki zębowe przy użyciu znieczulenia ogólnego (potocznie narkoza), w sposób całkowicie bezbolesny. To rozwiązanie, które nie tylko minimalizuje dyskomfort, ale również sprawia, że implanty zębów w narkozie stają się dostępną i komfortową możliwością, nawet dla pacjentów borykających się z dentofobią, czyli ekstremalnym lękiem przed dentystycznymi procedurami.
Jak odbywa się leczenie implantologiczne pod narkozą krok po kroku?
Zabieg, podczas którego lekarz wszczepia implanty zębów pod narkozą jest starannie zaplanowanym procesem, który zapewnia pacjentowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Przebieg takiej wizyty można opisać w kilku etapach.
Moje kroki uproszczone:
KROK 1 Konsultacja z lekarzem stomatologiem oraz Opiekunem Pacjenta i przygotowanie planu leczenia
Opiekun Pacjenta przeprowadza wstępny wywiad z pacjentem oraz wspólnie omawiają szczegóły znieczulenia. Z jego wsparciem pacjent wypełnia ankietę zdrowia oraz dokumenty, które dostarczają istotne informacje o pacjencie, jego oczekiwaniach, kondycji zdrowotnej oraz stanie zębów i jamy ustnej.
Wykonywane są kompleksowe badania diagnostyczne takie jak badanie na fotelu z użyciem diagramu, tomografia komputerowa, która pokazuje jakość kości pacjenta lub stan zaniku kości, seria zdjęć fotograficznych, dzięki którym zabieg może odbywać się w całkowicie kontrolowany przez lekarza i bezbolesny dla pacjenta oraz przewidywalny dla nich obu sposób.
KROK 2 Umówienie terminu zabiegu w narkozie oraz kwalifikacja do zabiegu przez lekarza anestezjologa
Lekarz w oparciu o zgromadzone dane, to jest wywiad medyczny z pacjentem oraz wyniki badań diagnostycznych, jest w stanie ocenić czy nie ma przeciwwskazań oraz na tej podstawie wydać decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu wszczepienia implantów pod narkozą.
KROK 3 Zabieg w znieczuleniu ogólnym
Anestezjolog podaje pacjentowi znieczulenie ogólne zwane potocznie narkozą, która powoduje – w kontrolowany przez lekarza sposób – utratę świadomości oraz eliminuje dyskomfort w trakcie trwania zabiegu. Funkcje życiowe pacjenta są nieustannie monitorowane, aby zagwarantować mu pełne bezpieczeństwo.
Gdy pacjent jest pod wpływem znieczulenia ogólnego, lekarz implantolog przystępuje do właściwego etapu zabiegu, czyli wszczepienia implantu w miejscu brakującego zęba. Wszczepienie implantu odbywa się wg takiej samej procedury jak przy znieczuleniu miejscowym. Często na tej samej wizycie zakłada również śrubę gojącą lub koronę tymczasową, aby zminimalizować ilość wizyt oraz przyspieszyć proces gojenia.
KROK 4 Wybudzenie i opieka pozabiegowa
Po zakończonym zabiegu wszczepienia implantów pacjent jest stopniowo wybudzany z narkozy i pozostaje pod obserwacją personelu kliniki stomatologicznej. Narkoza jest bezpieczna i nieinwazyjna dla organizmu, dlatego po ustaniu działania znieczulenia pacjent może wrócić do domu.
Pooperacyjna opieka i okres rekonwalescencji są równie istotne dla zapewnienia pełnego powodzenia zabiegu wszczepiania implantów zębów. Pacjent jest pod stałą opieką lekarza i może liczyć na wsparcie w procesie gojenia i przystosowania się do nowej sytuacji stomatologicznej. Pozostaje także w stałym kontakcie z Opiekunem Pacjenta, który dba o prawidłowy przepływ informacji i czuwa nad planowym przebiegiem dalszego leczenia.
Dla kogo jest leczenie implantologiczne w narkozie?
Implanty w znieczuleniu ogólnym stanowią doskonałe rozwiązanie dla wielu grup pacjentów. Przede wszystkim jest skierowane do osób, które odczuwają silny lęk przed wizytą u stomatologa, a zwłaszcza do tych, które cierpią na dentofobię – czyli ekstremalny strach przed zabiegami dentystycznymi. Dla nich narkoza ogólna jest niezwykle cennym narzędziem, umożliwiającym przeprowadzenie wszelkich procedur stomatologicznych w sposób całkowicie bezbolesny i pozbawiony stresu.
Ponadto, implanty pod narkozą są także wskazane w przypadku pacjentów, u których zachodzi potrzeba wszczepienia implantów w trudnych warunkach. Może to dotyczyć osób z dużymi ubytkami w kościach szczęki lub żuchwy, gdzie konieczna jest regeneracja tkanek kostnych przed zabiegiem implantacyjnym. Narkoza ogólna pozwala na precyzyjne przeprowadzenie takich procedur, minimalizując ryzyko komplikacji i zwiększając skuteczność leczenia.
Zabiegi w narkozie wykonujemy również u pacjentów z silnym odruchem wymiotnym, a także u osób, z którymi mamy utrudniony kontakt, np. wynikający z innych schorzeń zdrowotnych. Bardzo często decydujemy się również na obecność anestezjologa w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, z różnymi obciążeniami chorobowymi. Obecność anestezjologa pozwala nam wtedy na monitorowanie czynności życiowych pacjenta i znacząco zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.
Korzyści dla pacjenta
Narkoza umożliwia przeprowadzenie skomplikowanego procesu implantacji podczas jednej wizyty, co eliminuje potrzebę wielokrotnych wizyt u stomatologa. W trakcie jednej sesji można wszczepić nawet kilkanaście implantów, co przekłada się na szybką i znaczącą poprawę zdrowia jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu minimalizuje się konieczność wielu wizyt w gabinecie stomatologicznym, co zdecydowanie zwiększa komfort pacjentów i pomaga w zredukowaniu obaw związanych z wizytami u dentysty. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób, które obawiają się procedur stomatologicznych, ponieważ narkoza pozwala na przeprowadzenie całego zabiegu w najbardziej możliwie komfortowy sposób. W rezultacie, wszczepienie implantów pod narkozą, może być skutecznym sposobem na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu przy minimalnym dyskomforcie dla pacjenta.
Zobacz jak moi pacjenci oceniają zabieg implantacji w znieczuleniu
Kliknij przycisk ze strzałką w prawo, aby przewinąć widok i zobaczyć inne opinie lub ze strzałką w lewą stronę, aby wyświetlić poprzednie recenzjePrzewijaj ekran palcem w prawą stronę, aby zmienić widok i zobaczyć inne opinie lub w lewą stronę, aby wyświetlić poprzednie recenzje.
Pan doktor Fąferko to super lekarz. Zabieg, który przeprowadził pozwolił mi się znowu w pełni uśmiechać. Polecam go wszystkim w 100 procentach. Dzięki profesjonalnemu podejściu Pana doktora i miłej atmosferze zwalczyłem swój paniczny strach przed dentystą i mogę zagwarantować że było warto.
Anonim
Jestem pacjentką dr Fąferko. Miałam wszczepione 5 implantów. Doktor Fąferko jest wspaniałym specjalistą, lekarzem z powołania z dużym zasobem wiedzy. Swoją pracę wykonuje z sercem i wielkim zaangażowaniem. Poza tym jest troskliwy, wyrozumiały i bardzo dostępny.
Polecam go wszystkim w 100%.
Maryla N. z USA
Mój zabieg trwał 4,5 godziny. Odbywał się w znieczuleniu miejscowym. Nigdy nie miałam tak inwazyjnego zabiegu, więc bardzo się bałam. Przemiła atmosfera jaka panowała w gabinecie przez cały zabieg oraz profesjonalizm, opanowanie i pewność z jaką pracował Pan doktor sprawiły, że przeszłam przez zabieg bez problemów. Po wszystkim trudno było uwierzyć, że minęło tyle czasu. Gorąco polecam!
Iwona G-M
Pan Doktor Wojciech Fąferko – fachowość, wiedza, odpowiednie podejście do pacjenta oraz ręce, które naprawdę dają radę 🙂 Szczegółowe wyjaśnienia przed zabiegiem i po zabiegu, samo wszczepienie implantów wraz z dodatkowymi działaniami w zasadzie bezbolesne i całkowicie zgodnie z planem, wsparcie pozabiegowe, a wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze. Zdecydowanie polecam 🙂
Łukasz W.
Cennik: ile kosztuje wszczepienie implantów zębów pod narkozą?
Znieczulenie komputerowe
Gaz rozweselający
Narkoza
Koszt
380 zł od 30 do 60 minut
600 zł za każde pół godziny
Dodatkowe informacje
Dlaczego warto wybrać nasz gabinet?
Poznaj 8 powodów.
Gwarancja
Decydując się na inwestycję związaną z leczeniem, oczekujesz pewności, że efekty jakie ono przyniesie będą trwałe. Nie możemy obiecać, że Twój organizm przez lata użytkowania pracy na implantach nie odrzuci ich z powodów ogólnozdrowotnych. Gwarantujemy jednak, że jeśli dojdzie (z przyczyn niezależnych od Ciebie) do mechanicznych uszkodzeń lub sytuacji, w której implant nie zintegruje się z kością w pierwszym etapie leczenia, wszystkie procedury kliniczne zostaną przeprowadzone bezpłatnie.
Do leczenia używamy wyłącznie najlepszej jakości implantów od renomowanych producentów. Każdy z użytych komponentów jest objęty dożywotnią gwarancją producenta.
Leczenie bez bólu i w narkozie
Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dlatego tak zorganizowaliśmy zaplecze dostępnych rozwiązań, aby móc zaoferować pacjentom szerokie spektrum możliwości zapewniających pełen komfort wizyt i w pełni bezbolesne zabiegi.
Znieczulenia komputerowe, zabiegi z użyciem gazu rozweselającego lub pod narkozą są kompleksową odpowiedzią na różnorodne potrzeby pacjentów, dopasowane do ich indywidualnych preferencji.
Doświadczenie
Najnowocześniejsze sprzęty, wszelkiego rodzaju udogodnienia dla pacjentów, jakość używanych materiałów, rodzaje implantów, standard obsługi czy piękne i przyjazne wnętrza kliniki są oczywiście istotne. Jednak najważniejszym czynnikiem determinującym sukces leczenia jest doświadczenie lekarzy i całego zespołu, który je prowadzi i wykonuje.
Lekarz, któremu powierzasz swoje zdrowie i uśmiech, powinien być mistrzem w swojej dziedzinie oraz pasjonatem specjalizacji, której poświęcił swoje życie zawodowe.
Osobiście uważam, że sukces leczenia jest sumą szczegółów. To właśnie od drobnych niuansów, wiedzy i kompetencji zdobywanych podczas setek godzin szkoleń i zastosowaniu umiejętności w praktyce, mierzonej tysiącami godzin zabiegów, finalnie zależy efekt leczenia.
Jednocześnie dzięki takiemu zaangażowaniu z naszej strony, Ty możesz czuć się w pełni bezpiecznie.
Diagnostyka i system planowania
Rzetelnie przeprowadzona diagnostyka dostarcza istotne informacje o kondycji zdrowotnej pacjenta, warunkach klinicznych oraz stanie zębów i jamy ustnej. Dlatego standardowo oprócz wykonujemy tomografię komputerową, serię zdjęć fotograficznych wraz z analizą usmiechu oraz analizę zwarcia i ocenę stawów. Celem tak prowadzonej diagnostyki jest zaplanowanie leczenia tak, aby mogło odbywać się w całkowicie kontrolowany przez lekarza i bezpieczny dla pacjenta oraz przewidywalny dla nich obu sposób.
Uważamy, że obowiązkiem każdego lekarza jest holistyczne podejście do problemów pacjenta i że każdy z nich zasługuje na to, aby zostały one w kompleksowy sposób rozwiązane. Wszystko po to, aby każdy pacjent mógł czerpać radość z pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej oraz satysfakcję z uzyskanych w wyniku leczenia efektów, które są trwałe.
Leczenie pacjentów z dentofobią
Corocznie przyjmujemy kilkudziesięciu pacjentów borykających się z problemem dentofobii. Na bazie zgromadzonego przez lata doświadczenia wypracowaliśmy skuteczny model opieki nad takimi pacjentami i specjalny protokół postępowania, aby nie tylko przywrócić im zdrowie jamy ustnej, ale pomóc uporać się z tą chorobą.
Zadbaliśmy o to, aby wyposażyć klinikę w rozwiązania i szereg udogodnień, które pomagają pacjentom oswoić strach i stres. Dla ich komfortu oferujemy także zabiegi w narkozie pod opieką zespołu anestezjologicznego. Ponadto do dyspozycji pacjentów jest indywidualny Opiekun, którego zadaniem jest wspierać Pacjenta, również mentalnie, na każdym etapie.
Wszystko to jest śmiałą odpowiedzią na misję związaną z akcją “Stop dentofobii”, której jestem inicjatorem i pomysłodawcą.
Opiekun pacjenta
Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy dedykowanego każdemu z nich Opiekuna, który towarzyszy na każdym etapie podróży do zdrowia jamy ustnej i nowego uśmiechu. To Wasz osobisty przewodnik, który po rozmowie o Waszych potrzebach i oczekiwaniach przedstawi dostępne rozwiązania i możliwości leczenia, odpowie na wszystkie pytania, pomoże wypełnić stosowną dokumentację i dopełnić wszelkich formalności, abyście mogli skupić się na leczeniu. Zadba o prawidłowy przepływ informacji w multidyscyplinarnym zespole lekarzy. Zajmie się również koordynacją całego procesu leczenia czuwając nad sprawnym i planowym jego przebiegiem. Będzie informował na bieżąco o kolejnych etapach leczenia, przypominał o wizytach czy stosownych do okoliczności zaleceniach oraz celebrował z Tobą każdy sukces związany z leczeniem. To standard, którego sami byśmy oczekiwali i jakość, która spotyka się z wdzięcznością i zachwytem naszych pacjentów.
Zęby w 1 dzień oraz Implantacja natychmiastowa
Wiemy, że nie każdy chce lub może sobie pozwolić na długotrwały proces leczenia. Dlatego oferujemy rozwiązanie, które pozwala na skrócenie czasu leczenia do absolutnego minimum i osiągnięcie efektu leczenia w zaledwie 1 dzień!
Ta innowacyjna metoda pozwala na wszczepienie odpowiedniej ilości implantów i natychmiast po wykonaniu tego zabiegu, osadzenie na nich zębów. Metoda ta pozwala przywrócić funkcjonalność jamy ustnej i zrekonstruować uśmiech nawet u pacjentów z rozległymi brakami w uzębieniu. Gabinet opuszczasz z pracą tymczasową i zębami, które posłużą Ci do czasu osadzenia ostatecznego uzupełnienia protetycznego.
Wykonywanie prac przykręcanych
Wyróżniamy 2 rodzaje zębów mocowanych na implantach: cementowane oraz przykręcane.
My od ponad 15 lat wykonujemy wyłącznie prace przykręcane! Dlaczego?
- Brak szkodliwego dla tkanek cementu
Badania jasno pokazały, że cement ten może być niebezpieczny, jeżeli podczas cementowania przedostanie się poddziąsłowo do tkanek miękkich, ponieważ prowadzi do stanu zapalnego wokół implantu, co z kolei prowadzi do utraty kości, a następnie utraty implantu. Zastosowanie zębów przykręcanych eliminuje konieczność użycia cementu, dlatego eliminuje jeden z bardzo ważnych czynników ryzyka. - Możliwość szybkiego odkręcenia
Jeśli dojdzie do złamania zęba na implancie, np. z powodu nagryzienia czegoś twardego zawsze możemy go zdemontować w gabinecie, odesłać do laboratorium protetycznego i naprawić. W przypadku zęba cementowanego musimy go zniszczyć i wykonać nowy ząb. Jest to dużo trudniejsze technicznie i znacznie droższe. - Możliwość korekty już po oddaniu
Wyobraź sobie, że wykonujemy Ci nowe zęby. Przechodzimy serię przymiarek, Ty akceptujesz kolor, my go akceptujemy i idziesz zadowolony do domu. Jednak po wyjściu z gabinetu, zaczynasz się przyglądać sobie w różnych warunkach i zauważasz, że odcień nowego zęba jednak trochę odbiega od ideału. Takie sytuacje bardzo rzadko, ale się zdarzają. W przypadku zęba przykręcanego odkręcamy go, korygujemy kolor w laboratorium i zakładamy na nowo. Gdyby to był ząb cementowany musielibyśmy go zniszczyć w celu usunięcia i zacząć pracę na nowo. - Możliwość ich demontażu w celach serwisowych
Czasami musimy zdemontować zęby, aby mieć idealne dojście do samego implantu, czyli tytanowej śrubki znajdującej się w kości. Powodem może być infekcja wokół implantu, dostanie się pod dziąsło jakiegoś ciała obcego itd. Jeśli możemy odkręcić zęba, wtedy wyleczenie takiego problemu jest zwykle proste. Jeśli nie możemy tego zrobić, wówczas nawet diagnoza jest ciężka, nie mówiąc już o samym leczeniu. - Możliwość modyfikacji zębów
W przypadku prac przykręcanych mamy do czynienia z systemem przypominającym klocki lego. Na początku wszczepiamy Ci np. 1 implant, ale z czasem tracisz inne zęby i finalnie po dołożeniu dodatkowych 3 implantów możemy Ci zamontować na nich nawet pełny łuk zębowy. W przypadku prac cementowanych konieczne byłoby ich cięcie w ustach i trudne usuwanie, aby móc zamontować coś nowego.
Obejrzyj filmy
Czy zabieg implantologiczny można wykonać w narkozie?
Z tego nagrania dowiesz się wszystkiego na temat narkozy i jej zastosowania w implantologii.
Dentofobia – diagnostyka, objawy, leczenie.
Dowiedz się czym jest dentofobia oraz jakie rozwiązania w jej leczeniu oferuje współczesna stomatologia!
Przeczytaj moje wpisy blogowe
Czym różni się sedacja wziewna od narkozy?
Czy zabieg implantologiczny można wykonać w narkozie?
Poznaj nas i dowiedz się na czym polega znieczulenie ogólne jeszcze przed wizytą w gabinecie
Umów się na bezpłatną rozmowę z Opiekunem Pacjenta, aby dowiedzieć się więcej na temat usługi, jak przebiega znieczulenie ogólne i uzyskać bardziej szczegółowe informacje o możliwościach leczenia jeszcze przed podjęciem decyzji o konsultacji z lekarzem.
Formularz bezpłatnej konsultacji telefonicznej z Opiekunem
Wypełnij formularz w celu umówienia bezpłatnej konsultacji telefonicznej z naszym Opiekunem Pacjenta.