Pacjenci, którzy stracili zęby lata temu i pojawił się u nich zanik kości w miejscu gdzie niegdyś był korzeń, często słyszą od dentystów niepraktykujących implantologii lub nieprowadzących zabiegów regeneracji kości, że kwalifikują się jedynie do noszenia ruchomej protezy lub mostu wymagającego szlifowania zębów. Jednak to przekonanie bywa mylne, ponieważ współczesne metody pozwalają nam radzić sobie z niemal każdym ubytkiem kości, czy to przez jej odbudowę, czy dzięki nowatorskim technikom umożliwiającym implantację nawet w pozornie beznadziejnych przypadkach. Obecnie przeprowadzenie leczenia implantologicznego można wykonać niejednokrotnie nawet w przypadku zaniku kości szczęki czy żuchwy w obrębie jamy ustnej. Pozwalają na to zabiegi jej rekonstrukcji, jak między innymi sterowana regeneracja kości.
Pacjentów z problemami kości czy tkanki kostnej dzielimy na dwie główne kategorie: osoby z pojedynczymi brakami zębowymi oraz osoby borykające się z bezzębiem. Ten podział jest istotny, ponieważ strategia leczenia różni się w zależności od tej klasyfikacji.
Dlaczego rozróżniamy pacjentów z pojedynczymi brakami zębowymi i całkowicie bezzębnych? Ponieważ leczenie implantologiczne wymaga wtedy innego podejścia.
Utrata zęba i towarzyszących ubytków kostnych może sprawić, że konieczna okazuje się regeneracja kości, aby zapewnić długotrwały komfort użytkowania w obrębie tkanki kostnej. Nieregenerowane ubytki mogą prowadzić bowiem do gromadzenia się pokarmu w miejscach trudno dostępnych dla standardowych narzędzi higienicznych. Konsekwencje długofalowe mogą być również pozornie niezwiązane z zębami, a zalicza się do nich bóle głowy czy nawet głębokie zmarszczki, które pojawiają się na skutek zmian w rysach twarzy.
Precyzyjne planowanie leczenia jest kluczowe, aby zapewnić satysfakcjonujące i trwałe rezultaty. Chociaż odbudowa kości może wydawać się zabiegiem inwazyjnym, długotrwałym i kosztownym, nowoczesne techniki i narzędzia pozwalają obecnie na przeprowadzenie implantacji z jednoczesną odbudową kości. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu leczenia, zmniejszenie jego inwazyjności i ograniczenie kosztów.
Jedną z metod skutecznego leczenia jest natychmiastowa implantacja, która polega na wszczepieniu implantu bezpośrednio po usunięciu zęba.
Przy tradycyjnym podejściu, znanym jako implantacja odroczona, leczenie obejmuje kilka etapów:
- najpierw usuwany jest ząb,
- oczekujemy 3-4 miesiące, aby dziąsło się zagoiło, co często wiąże się z zanikiem kości,
- następnie przeprowadzamy zabieg odbudowy kości,
- oczekujemy na jej regenerację 4-9 miesięcy w zależności od wybranej metody,
- kolejnym krokiem jest wszczepienie implantu,
- czekamy kolejne 2-4 miesiące na integrację implantu z kością,
- zakładamy śrubę gojącą,
- oczekujemy 1 miesiąc,
- i ostatecznie, często po ponad roku od usunięcia zęba, wykonujemy koronę zębową, rozwiązując problem braku zęba.
W przypadku natychmiastowej implantacji proces wygląda następująco:
- podczas pierwszej wizyty wykonujemy większość procedur: usuwamy ząb, wszczepiamy implant zastępujący korzeń zęba, w razie potrzeby odbudowujemy kość, przeszczepiamy dziąsło i umieszczamy koronę tymczasową, maskując natychmiast brak zęba,
- po 2-4 miesiącach, gdy kość i tkanki miękkie wygoją się oraz ustabilizują następuje kolejna wizyta na której ząb tymczasowy zostaje zamieniony na trwałą koronę wykonaną z ceramiki.
I to wszystko! Zanik kości szczęki lub żuchwy nie wystąpi, a Twoja jakość życia poprawia się w zasadzie tego samego dnia.
Jakie są finansowe aspekty różnych metod leczenia i która z nich okazuje się być bardziej oszczędna?
Bez wątpienia, to natychmiastowa implantacja przoduje pod względem ekonomicznym.
Istnieje kilka przyczyn tej sytuacji:
- Krótszy czas potrzebny na przeprowadzenie natychmiastowej implantacji w gabinecie stomatologicznym bezpośrednio przekłada się na niższe koszty tego zabiegu.
- Odbudowa kości realizowana od razu po ekstrakcji zęba ogranicza ilość potrzebnych materiałów i elementów, co generuje dodatkowe oszczędności.
- Proces odbudowy kości jest minimalizowany do wypełnienia specjalnym materiałem miejsca po zębie, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych membran czy śrub, charakterystycznych dla bardziej złożonych procedur regeneracji kości, co czyni zabieg bardziej komfortowym dla pacjenta. Warto bowiem mieć świadomość, że zanik kości często powoduje konieczność wykonania bardziej kosztownego leczenia.
Czy natychmiastowa implantacja oferuje jeszcze inne korzyści?
- Procedura ta znacząco redukuje ryzyko zaniku kości po usunięciu korzenia, umożliwiając precyzyjne odtworzenie za pomocą implantu, która wiernie naśladuje naturalny ząb. Brak szybkiej interwencji implantologicznej często prowadzi do zaniku kości, co może powodować między innymi problemy pokarmowe.
- Ponadto, metoda ta lepiej zachowuje brodawki dziąsłowe – estetyczne, różowe trójkąty pomiędzy zębami, które są kluczowe dla wyglądu uśmiechu. Dzięki temu nie powinny chociażby pojawić się postarzające zmarszczki, a proces regeneracji tkanek miękkich szczęki lub żuchwy może rozpocząć się szybciej.
Implantacja natychmiastowa jest więc przykładem zaawansowanego podejścia w leczeniu implantologicznym – zwłaszcza w kontekście regeneracji kości.
Inną metodą leczenia na którą zwracamy uwagę jest zabieg podnoszenia dna zatoki szczękowej. Zatoka szczękowa to przestrzeń w szczęce wypełniona powietrzem, której jednym z zadań jest regulacja temperatury powietrza przepływającego przez jamę nosową. Bezpośrednio kontaktuje się ona z wyrostkiem zębodołowym szczęki, który ulega zanikowi po utracie zęba, gdyż organizm usuwa “zbędny balast” niepotrzebny do utrzymania zęba.
Gdy konieczne jest wszczepienie implantu w obszarze, gdzie doszło do zaniku kości, stosujemy nowoczesne metody odbudowy kości. Dawniej standardem była otwarta procedura sinus lift, która jest inwazyjna i związana z długim czasem rekonwalescencji. Obecnie tak inwazyjne metody stosujemy tylko w skrajnych przypadkach, stanowiących jedynie niewielki odsetek wszystkich zabiegów.
Nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają uniknięcie inwazyjnych procedur, to zamknięty sinus lift z wykorzystaniem techniki osseodensyfikacji oraz stosowanie implantów kątowych, które pozwalają na omijanie miejsc z ubytkami kostnymi, wykorzystując obszary z zachowaną kością. Często łączę te dwie techniki, by zapewnić najlepsze efekty.
Rozpoczynając od osseodensyfikacji, zastanówmy się, na czym polega ta metoda i jakie przynosi korzyści.
Osseodensyfikacja to nowatorska technika przygotowania miejsca pod implant, odbiegająca od tradycyjnych metod. Zamiast usuwać kość przy użyciu wierteł i tworzyć otwór na implant, osseodensyfikacja polega na kondensowaniu, zagęszczaniu i przemieszczaniu kości. Dzięki temu, miejsce na implant charakteryzuje się wyższą jakością kości w porównaniu do standardowego wiercenia.
W przypadku procedury podnoszenia dna zatoki szczękowej, osseodensyfikacja umożliwia wykonanie zabiegu przez bardzo mały otwór, ograniczony do średnicy samego implantu. Kość, która w tradycyjnej metodzie zostałaby usunięta, jest teraz przesuwana do wnętrza zatoki, zapewniając stabilne podparcie dla implantu. Metoda ta jest znacznie mniej inwazyjna, a okres gojenia po zabiegu jest łagodniejszy, z minimalnym ryzykiem opuchlizny i bólu.
Drugą techniką, pozwalającą uniknąć konwencjonalnego zabiegu sinus liftu, jest wykorzystanie implantów kątowych. W miejscach braku kości, zamiast jej odbudowywać, implanty umieszczane są pod specjalnym kątem. Dzięki łącznikom kątowym możliwe jest wykonanie koron bez dodatkowych kosztów związanych z odbudową kości.
Podkreślam, że medycyna to nie tylko nauka, ale także sztuka, a doświadczony lekarz – jak artysta, dysponuje szerokim spektrum metod rozwiązania problemu i nawet zabiegi, które wydają się być trudne do wykonania jak zanik kości (znany również jako atrofia kości) można przeprowadzić skutecznie. Ważne jest do tego indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ uwarunkowania w jamie ustnej w przypadku utraty uzębienia są często różne.
W przypadkach pojedynczych braków, gdy potrzebujemy więcej kości, osseodensyfikacja również znajduje zastosowanie. Umożliwia ona zabiegi poszerzania wyrostka, kondensacji kości przy implantacji natychmiastowej czy ekspansji przegród kostnych, oferując uproszczone podejście do rekonstrukcji ubytków kostnych w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Tym sposobem tkanki kostne mogą być odpowiednio zastąpione.
Na wstępie podkreśliłem podział pacjentów z ubytkami kostnymi na dwie główne kategorie: osoby z pojedynczymi brakami zębowymi i osoby całkowicie bezzębne, co podyktowane jest różnicami w podejściu leczniczym dla tych grup.
W sytuacji pojedynczych braków zębów, naszym celem jest odbudowa kości, by uzupełnienie zęba jak najlepiej naśladowało naturalne uzębienie.
Z kolei gdy mamy do czynienia z bezzębiem i potrzebujemy odbudować wszystkie zęby w szczęce, strategia leczenia ulega zmianie. Priorytetem staje się znalezienie możliwości umieszczenia implantów, umożliwiających rekonstrukcję uzębienia. W tej sytuacji dążymy do:
- możliwości wykonania pracy stałej, której nie będzie trzeba ściągać,
- umożliwienia realizacji zabiegu bez konieczności odbudowy kości, by jak najszybciej osiągnąć pożądane rezultaty,
- zapewnienia opcji natychmiastowego obciążenia implantów, co umożliwia pacjentom cieszenie się nowymi zębami zaraz po ich wszczepieniu i nie dopuszczając do zaniku kości szczęki lub żuchwy.
W zależności od doświadczenia i preferencji lekarza, możliwe jest zastosowanie tradycyjnych metod leczenia lub szereg alternatywnych rozwiązań, aby sprostać wymienionym wyżej celom.
Jednym z dostępnych możliwości w obecnej stomatologii przy planowaniu odbudowy pełnego łuku zębowego są metody znane jako All-on-4, All-on-6 lub Proarch. Polegają one na umieszczeniu implantów pod specjalnym kątem, co pozwala na przesunięcie punktu połączenia implantu z protezą do tyłu łuku zębowego. Dzięki temu, już nawet cztery implanty mogą wystarczyć do odbudowy całego łuku zębowego, eliminując potrzebę odbudowy kości w zatoce szczękowej. Metoda ta oferuje znaczną stabilizację implantów i umożliwia natychmiastowe zastosowanie tymczasowych zębów po zabiegu, co pozwala pacjentom szybko wrócić do normalnego funkcjonowania.
W praktyce wygląda to tak: 2 implanty umieszczane są w przedniej części łuku, a 2 kolejne – w dalszej części. Na tych czterech implantach mocowany jest pełny łuk zębowy, co zapewnia trwałe i estetyczne rozwiązanie protetyczne.
Aby umożliwić pacjentom korzystanie z większej liczby zębów i jednocześnie wzmocnić konstrukcję protetyczną możemy zastosować implanty pterygoidalne.
Te specyficzne implanty są umieszczane w kości skrzydłowej, położonej z tyłu górnej szczęki. Procedura ta jest technicznie zaawansowana i tylko nieliczni implantolodzy ją przeprowadzają, ale wykorzystanie implantów pterygoidalnych umożliwia pokonanie trudności związanych z niedoborem kości bez konieczności jej odbudowy.
Inną efektywną metodą uzyskania odpowiedniego podparcia w szczęce dla nowych zębów jest zastosowanie implantów metodą palatal approach. Ta technika pozwala na wszczepienie implantów tam, gdzie na pierwszy rzut oka wydaje się, że kość jest zbyt cienka i pozornie zdaje się, że może tam zabraknąć miejsca. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich, naukowo opracowanych technik, uzyskuje się stabilizację implantu i przewidywalne rezultaty leczenia.
Dodatkowo, do stabilizacji implantów możemy wykorzystać różne, niekonwencjonalne struktury kostne, takie jak ściana nosa. Choć może to brzmieć niepokojąco, w praktyce jest to bezpieczna i skuteczna metoda. W przypadkach znacznego zaniku kości w miejscu dawnych zębów, poszukujemy alternatywnych lokalizacji kostnych – czy to w rejonie nosa, kości skrzydłowej, czy tzw. trójkąta bermudzkiego w okolicy przednich siekaczy. Dla pacjenta lokalizacja ta nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest, aby lekarz implantolog znalazł odpowiednie miejsce na implant, co umożliwi pacjentowi cieszenie się estetycznym uśmiechem i swobodą przy spożywaniu posiłków.
Inną metodą stosowaną do stabilizacji implantów są implanty jarzmowe, znane również jako zygomatyczne, które umieszczane są w kości jarzmowej. Charakteryzują się one znaczną długością i są umiejscowione wysoko, w pobliżu istotnych struktur anatomicznych.
Mimo że nie jesteśmy zwolennikami tej techniki ze względu na ryzyko poważnych powikłań, warto zauważyć, że niektóre ośrodki oraz lekarze w Polsce, jak i na świecie specjalizują się w tej metodzie i osiągają zadowalające wyniki.
Podniesienie dna zatoki szczękowej
Chciałbym jeszcze nieco więcej napisać o zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej. To zabieg wykonywany czasami przed leczeniem implantologicznym umożliwiający ich wszczepienie pacjentom z niewystarczającą ilością kości. Ta zaawansowana procedura, znana również jako sinus lift, jest często wyszukiwana przez osoby poszukujące trwałych rozwiązań protetycznych. Dzięki precyzyjnym technikom chirurgicznym i wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, podniesienie dna zatoki umożliwia odbudowę kości, zapewniając stabilne podłoże dla implantów i przyczyniając się do sukcesu długoterminowej rekonstrukcji uśmiechu.
Sprawdź rezultaty naszej pracy
Pani Nina, 61 lat
Problemy:
- braki zębowe w żuchwie oraz szczęce,
- pani Nina nauczyła się z biegiem czasu uśmiechać w taki sposób, aby nie odsłaniać braków zębowych,
- po pomoc zwróciła się w momencie, w którym w wyniku przeciążenia, uszkodzeniu uległa odbudowana za pomocą korony “dwójka”.
Rozwiązanie:
- proteza całkowita w szczęce,
- proteza overdenture osadzona na 4 implantach w żuchwie.
Wykonane leczenia diametralnie poprawiło uśmiech oraz samopoczucie Pani Niny.
Pan Grzegorz, 43 lata
Problemy:
- duże braki w uzębieniu,
- zaniki kości oraz dziąseł,
- niewystarczająca estetyka zębów własnych (kolor, kształt, starcia).
Rozwiązanie:
- proteza overdenture w szczęce oparta na 4 implantach,
- licówki ceramiczne na zębach własnych w żuchwie,
- odbudowa zębów trzonowych za pomocą koron na implantach w żuchwie.
Efekt leczenia w 100% spełnił oczekiwania Pana Grzegorza, który znów może cieszyć się pięknym uśmiechem oraz spożywać wszystkie rodzaje pokarmów.
Pani Aneta, 60 lat
Problemy:
- Pani Aneta, borykająca się z niemal całkowitym bezzębiem, marzyła o odzyskaniu uśmiechu, którym mogłaby obdarowywać swoich bliskich bez uczucia skrępowania.
Rozwiązania:
- proteza overdenture oparta na 4 implantach w szczęce,
- proteza overdenture oparta na 4 implantach w żuchwie.
Celem leczenia była kompleksowa rekonstrukcja uśmiechu, w efekcie którego przywróciliśmy pacjentce nie tylko możliwość swobodnego wyrażania emocji, ale również komfort związany ze spożywaniem ulubionych potraw i rozdrabnianiem pokarmów.
Co warto zapamiętać?
- Nie przyjmujcie bezkrytycznie opinii, że nie macie warunków do wszczepienia implantów. Współczesna stomatologia w większości przypadków pozwala na stworzenie odpowiednich warunków do implantacji.
- Nie zawsze konieczna jest odbudowa kości, którą planowano w początkowym założeniu. Może istnieć alternatywne rozwiązanie pozwalające uniknąć tego zabiegu lub przeprowadzić go mniej inwazyjnie.
- Dostępnych jest wiele technik wszczepiania implantów, które często umożliwiają osadzenie zębów już w dniu zabiegu lub dzień po, co przekłada się na lepsze efekty długoterminowe i skraca czas rekonwalescencji.
Zobacz jak moi pacjenci oceniają leczenie implantoprotetyczne
Kliknij przycisk ze strzałką w prawo, aby przewinąć widok i zobaczyć inne opinie lub ze strzałką w lewą stronę, aby wyświetlić poprzednie recenzjePrzewijaj ekran palcem w prawą stronę, aby zmienić widok i zobaczyć inne opinie lub w lewą stronę, aby wyświetlić poprzednie recenzje.
U doktora Fąferko byłem na wizycie konsultacyjnej. Była to moja druga konsultacja w sprawie usunięcia zęba. Poprzedni lekarz niestety nie wzbudził mojego zaufania, kazał po prostu ząb wyrwać jak najszybciej, aby pozbyć się problemu.
Dr Fąferko natomiast dokładnie wytłumaczył mi co się dzieje, nie spieszył się, pokazał mi wszystko na tomografii, którą miałem wykonaną bezpośrednio przed wejściem do gabinetu lekarskiego. Wytłumaczył mi także dlaczego najlepszym wyjściem jest wszczepienie implantu w miejsce po usuniętym zębie. Dodatkowo okazało się, że poza zębem do usunięcia jest także torbiel, o czym poprzedni lekarz mnie nie poinformował.
Od doktora Fąferko bije spokój i opanowanie, bez wahania zdecydowałem się na dalsze leczenie właśnie u niego.
K.K.
Jestem pod ogromnym wrażeniem całej postawy doktora Fąferko – już od wejścia do gabinetu przełamuje pierwsze lody, lekarz po prostu ludzki, z poczuciem humoru, co zdecydowanie może wpłynąć na obniżenie poziomu stresu u takich pacjentów jak ja 🙂 Sam zabieg w 100% bezbolesny, usunięcie zęba i wszczepienie implantu trwało około godziny, a z gabinetu wyszedłem już z tymczasową koroną. Zdecydowanie polecam doktora Wojciecha Fąferko i całą klinikę – przemiły personel, wysoki poziom usług.
Grzegorz
Dlaczego warto wybrać nasz gabinet?
Poznaj 8 powodów.
Gwarancja
Decydując się na inwestycję związaną z leczeniem, oczekujesz pewności, że efekty jakie ono przyniesie będą trwałe. Nie możemy obiecać, że Twój organizm przez lata użytkowania pracy na implantach nie odrzuci ich z powodów ogólnozdrowotnych. Gwarantujemy jednak, że jeśli dojdzie (z przyczyn niezależnych od Ciebie) do mechanicznych uszkodzeń lub sytuacji, w której implant nie zintegruje się z kością w pierwszym etapie leczenia, wszystkie procedury kliniczne zostaną przeprowadzone bezpłatnie.
Do leczenia używamy wyłącznie najlepszej jakości implantów od renomowanych producentów. Każdy z użytych komponentów jest objęty dożywotnią gwarancją producenta.
Leczenie bez bólu i w narkozie
Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dlatego tak zorganizowaliśmy zaplecze dostępnych rozwiązań, aby móc zaoferować pacjentom szerokie spektrum możliwości zapewniających pełen komfort wizyt i w pełni bezbolesne zabiegi.
Znieczulenia komputerowe, zabiegi z użyciem gazu rozweselającego lub pod narkozą są kompleksową odpowiedzią na różnorodne potrzeby pacjentów, dopasowane do ich indywidualnych preferencji.
Doświadczenie
Najnowocześniejsze sprzęty, wszelkiego rodzaju udogodnienia dla pacjentów, jakość używanych materiałów, rodzaje implantów, standard obsługi czy piękne i przyjazne wnętrza kliniki są oczywiście istotne. Jednak najważniejszym czynnikiem determinującym sukces leczenia jest doświadczenie lekarzy i całego zespołu, który je prowadzi i wykonuje.
Lekarz, któremu powierzasz swoje zdrowie i uśmiech, powinien być mistrzem w swojej dziedzinie oraz pasjonatem specjalizacji, której poświęcił swoje życie zawodowe.
Osobiście uważam, że sukces leczenia jest sumą szczegółów. To właśnie od drobnych niuansów, wiedzy i kompetencji zdobywanych podczas setek godzin szkoleń i zastosowaniu umiejętności w praktyce, mierzonej tysiącami godzin zabiegów, finalnie zależy efekt leczenia.
Jednocześnie dzięki takiemu zaangażowaniu z naszej strony, Ty możesz czuć się w pełni bezpiecznie.
Diagnostyka i system planowania
Rzetelnie przeprowadzona diagnostyka dostarcza istotne informacje o kondycji zdrowotnej pacjenta, warunkach klinicznych oraz stanie zębów i jamy ustnej. Dlatego standardowo oprócz wykonujemy tomografię komputerową, serię zdjęć fotograficznych wraz z analizą usmiechu oraz analizę zwarcia i ocenę stawów. Celem tak prowadzonej diagnostyki jest zaplanowanie leczenia tak, aby mogło odbywać się w całkowicie kontrolowany przez lekarza i bezpieczny dla pacjenta oraz przewidywalny dla nich obu sposób.
Uważamy, że obowiązkiem każdego lekarza jest holistyczne podejście do problemów pacjenta i że każdy z nich zasługuje na to, aby zostały one w kompleksowy sposób rozwiązane. Wszystko po to, aby każdy pacjent mógł czerpać radość z pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej oraz satysfakcję z uzyskanych w wyniku leczenia efektów, które są trwałe.
Leczenie pacjentów z dentofobią
Corocznie przyjmujemy kilkudziesięciu pacjentów borykających się z problemem dentofobii. Na bazie zgromadzonego przez lata doświadczenia wypracowaliśmy skuteczny model opieki nad takimi pacjentami i specjalny protokół postępowania, aby nie tylko przywrócić im zdrowie jamy ustnej, ale pomóc uporać się z tą chorobą.
Zadbaliśmy o to, aby wyposażyć klinikę w rozwiązania i szereg udogodnień, które pomagają pacjentom oswoić strach i stres. Dla ich komfortu oferujemy także zabiegi w narkozie pod opieką zespołu anestezjologicznego. Ponadto do dyspozycji pacjentów jest indywidualny Opiekun, którego zadaniem jest wspierać Pacjenta, również mentalnie, na każdym etapie.
Wszystko to jest śmiałą odpowiedzią na misję związaną z akcją “Stop dentofobii”, której jestem inicjatorem i pomysłodawcą.
Opiekun pacjenta
Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy dedykowanego każdemu z nich Opiekuna, który towarzyszy na każdym etapie podróży do zdrowia jamy ustnej i nowego uśmiechu. To Wasz osobisty przewodnik, który po rozmowie o Waszych potrzebach i oczekiwaniach przedstawi dostępne rozwiązania i możliwości leczenia, odpowie na wszystkie pytania, pomoże wypełnić stosowną dokumentację i dopełnić wszelkich formalności, abyście mogli skupić się na leczeniu. Zadba o prawidłowy przepływ informacji w multidyscyplinarnym zespole lekarzy. Zajmie się również koordynacją całego procesu leczenia czuwając nad sprawnym i planowym jego przebiegiem. Będzie informował na bieżąco o kolejnych etapach leczenia, przypominał o wizytach czy stosownych do okoliczności zaleceniach oraz celebrował z Tobą każdy sukces związany z leczeniem. To standard, którego sami byśmy oczekiwali i jakość, która spotyka się z wdzięcznością i zachwytem naszych pacjentów.
Zęby w 1 dzień oraz Implantacja natychmiastowa
Wiemy, że nie każdy chce lub może sobie pozwolić na długotrwały proces leczenia. Dlatego oferujemy rozwiązanie, które pozwala na skrócenie czasu leczenia do absolutnego minimum i osiągnięcie efektu leczenia w zaledwie 1 dzień!
Ta innowacyjna metoda pozwala na wszczepienie odpowiedniej ilości implantów i natychmiast po wykonaniu tego zabiegu, osadzenie na nich zębów. Metoda ta pozwala przywrócić funkcjonalność jamy ustnej i zrekonstruować uśmiech nawet u pacjentów z rozległymi brakami w uzębieniu. Gabinet opuszczasz z pracą tymczasową i zębami, które posłużą Ci do czasu osadzenia ostatecznego uzupełnienia protetycznego.
Wykonywanie prac przykręcanych
Wyróżniamy 2 rodzaje zębów mocowanych na implantach: cementowane oraz przykręcane.
My od ponad 15 lat wykonujemy wyłącznie prace przykręcane! Dlaczego?
- Brak szkodliwego dla tkanek cementu
Badania jasno pokazały, że cement ten może być niebezpieczny, jeżeli podczas cementowania przedostanie się poddziąsłowo do tkanek miękkich, ponieważ prowadzi do stanu zapalnego wokół implantu, co z kolei prowadzi do utraty kości, a następnie utraty implantu. Zastosowanie zębów przykręcanych eliminuje konieczność użycia cementu, dlatego eliminuje jeden z bardzo ważnych czynników ryzyka. - Możliwość szybkiego odkręcenia
Jeśli dojdzie do złamania zęba na implancie, np. z powodu nagryzienia czegoś twardego zawsze możemy go zdemontować w gabinecie, odesłać do laboratorium protetycznego i naprawić. W przypadku zęba cementowanego musimy go zniszczyć i wykonać nowy ząb. Jest to dużo trudniejsze technicznie i znacznie droższe. - Możliwość korekty już po oddaniu
Wyobraź sobie, że wykonujemy Ci nowe zęby. Przechodzimy serię przymiarek, Ty akceptujesz kolor, my go akceptujemy i idziesz zadowolony do domu. Jednak po wyjściu z gabinetu, zaczynasz się przyglądać sobie w różnych warunkach i zauważasz, że odcień nowego zęba jednak trochę odbiega od ideału. Takie sytuacje bardzo rzadko, ale się zdarzają. W przypadku zęba przykręcanego odkręcamy go, korygujemy kolor w laboratorium i zakładamy na nowo. Gdyby to był ząb cementowany musielibyśmy go zniszczyć w celu usunięcia i zacząć pracę na nowo. - Możliwość ich demontażu w celach serwisowych
Czasami musimy zdemontować zęby, aby mieć idealne dojście do samego implantu, czyli tytanowej śrubki znajdującej się w kości. Powodem może być infekcja wokół implantu, dostanie się pod dziąsło jakiegoś ciała obcego itd. Jeśli możemy odkręcić zęba, wtedy wyleczenie takiego problemu jest zwykle proste. Jeśli nie możemy tego zrobić, wówczas nawet diagnoza jest ciężka, nie mówiąc już o samym leczeniu. - Możliwość modyfikacji zębów
W przypadku prac przykręcanych mamy do czynienia z systemem przypominającym klocki lego. Na początku wszczepiamy Ci np. 1 implant, ale z czasem tracisz inne zęby i finalnie po dołożeniu dodatkowych 3 implantów możemy Ci zamontować na nich nawet pełny łuk zębowy. W przypadku prac cementowanych konieczne byłoby ich cięcie w ustach i trudne usuwanie, aby móc zamontować coś nowego.
Obejrzyj filmy
ODBUDOWA UZĘBIENIA PRZY DUŻYCH ZANIKACH KOŚCI JEST MOŻLIWA!
W filmie omówimy dwa przypadki z jakimi spotykam się w gabinecie na co dzień.
Odzyskali Zdrowie Dzięki Implantom
Prawdziwe Historie Pacjentów Po Leczeniu Implantologicznym
Czym są implanty zygomatyczne i na czym polega zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych?
Odbudowa uzębienia na implantach zębowych a zanik kości. Czy to bezpieczny zabieg?
Umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną z Opiekunem Pacjenta, aby zaplanować Twoje leczenie i zmienić Twój uśmiech.
Formularz bezpłatnej konsultacji telefonicznej z Opiekunem
Wypełnij formularz w celu umówienia bezpłatnej konsultacji telefonicznej z naszym Opiekunem Pacjenta.